TRADICIONALNA PRIJATELJSKA NOGOMETNA TEKMA

V torek, 11. 6. 2019 smo v šolski telovadnici učenci in učitelji odigrali že tradicionalno prijateljsko nogometno tekmo. Z atraktivnimi potezami in dinamično igro smo poskrbeli, da učencem in učiteljem na polni tribuni ni bilo dolgčas. Naš trud so poplačali s športnim navijanjem ter aplavzom za dobre poteze. V zaključku tekme se je začela nekoliko kazati razlika v letih, saj smo učitelji nekoliko težje parirali hitrim, dobro tehnično podkovanim učencem. Na koncu so zmago zabeležili učenci z razliko treh golov. Vendar je ob takšnih dogodkih rezultat drugotnega pomena. Pomembneje je druženje ob športu ter uživanje v nogometni igri.

ZAKLJUČNI IZLET

Na zaključnem izletu je bilo super. Še bolje smo se povezali, kot smo bili prej in res smo zelo uživali. Res je, da je minilo prehitro, a nam ni žal, da smo se ga udeležili. Na izletu smo počeli vse živo: plavali, raftali, supali, igrali nogomet, odbojko, imeli smo super piknik z veliko hrane. Na splošno smo se imeli super in izlet nam bo ostal še dolgo v spominu.

ATLETIKA

(TEČEM, SKAČEM, MEČEM ...)

KAROLINA ZBIČAJNIK  (8. C),

10. na DRŽAVNEM PRVENSTVU V TEKU NA 300 m

V mesecu maju in juniju 2019 so potekala šolska atletska tekmovanja. Naši učenci so najbolj množično (okoli 70 učencev in učenk) nastopili na občinskem prvenstvu, ki je potekalo 15. maja na stadionu v Mekinjah. Nato pa je 27. maja na stadionu v Domžalah potekalo področno prvenstvo, na katerega se je uvrstilo 7 najboljših  tekmovalcev iz vsake discipline. Na omenjeno tekmovanje pa se je iz naše šole uspelo uvrstiti 32 učencev.

SREČANJE IN SKAKANJE NA MALI PROŽNI PONJAVI S PETROM KOKALJEM (DUNKING DEVILS AKADEMIJA)

Učenci krožkov Drug z drugim in Skoki z male prožne ponjave na OŠ Frana Albrehta Kamnik pod mentorstvom učiteljic Jane Svetec in Tamare Bračič smo se v marcu in maju 2019 srečali z našim bivšim učencem Petrom Kokaljem.

Peter je že kot učenec naše šole zelo vestno in odgovorno obiskoval krožka DRUG Z DRUGIM in SKOKI Z MALE PROŽNE PONJAVE, ki sta ga navdihovala v njegovih akrobatskih spretnostih in igralskih talentih. Sodeloval je v številnih nastopih, kot npr. Božičkov vajenec, 50-letnica šole Frana Albrehta, skakajoči Minjoni, Valeta 2015 in s svojim talentom navduševal mlajšo in starejšo publiko.

NOČ V ŠOLI

V petek zvečer, 31. 5. 2019, je bilo pri nas precej živahno, saj je skupina učencev skupaj z učiteljicami prenočevala v šoli. Kaj se je dogajalo, lahko preberete v zapisu učenke.

OBČINSKO TEKMOVANJE V MALEM NOGOMETU ZA MLAJŠE DEČKE

V četrtek, 30.5.2019, se je v športni dvorani Kamnik odvijalo občinsko prvenstvo v malem nogometu za mlajše dečke. Ekipa naše šole je zasedla 2. mesto in se tako uvrstila na področno tekmovanje.

V ekipi so bili: Boltar Jan, Majcen Val Maj, Milojević Nemanja, Rudolf Vučkovič Jaka, Čimžar Vid, Leković Ognjen, Gorinjac David, Ogrin Anžej, Madžov Luka.

OSREDNJEŠOLSKA PRIREDITEV

V soboto, 25. maja 2019, je na šolskem vrtu OŠ Frana Albrehta potekala tradicionalna osrednješolska prireditev, ki je letos nosila naslov Vsak je svetla zvezda. Z raznovrstnimi razigranimi pevskimi in plesnimi točkami so nastopili učenci matične in podružničnih šol. Po prireditvi so obiskovalci obiskali stojnice dobrodelnega sejma, kjer so na nove lastnike čakali izdelki učencev in njihovih mentorjev, učenci pa so preostanek dopoldneva izkoristili za igro in obisk različnih ustvarjalnih delavnic.
Fotografije.