Športni dosežki

TEKMOVANJA V NAMIZNEM TENISU

Na šolsko tekmovanje v namiznem tenisu se je prijavilo kar 30 učencev. Tekmovanje v kategoriji dečki od 6. do 9. razreda je bilo hkrati izbor igralcev za občinsko tekmovanje. Na tekmovanju je zmagal Lenart Torkar, 6. b, pred Nikom Mujanovićem, 8. a, in Klemnom Kranjcem, 9. a.

Na občinsko tekmovanje smo se odpravili s 25 učenci, saj je potekalo v šestih kategorijah: od 1. do 5. razreda, od 6. do 9. razreda in v absolutni kategoriji (registrirani učenci z dobrimi klubskimi rezultati),  vse pa posebej za fante in punce.
Ne dobro, odlično smo igrali, saj smo osvojili skoraj vse razpoložljive kolajne. Zadnja leta načrtno uvajamo igro namiznega tenisa v športni program naše šole.  Dokupili smo mize, učimo se ga pri izbirnih predmetih, zelo veliko pa je h kakovosti igre pripomogel trener Željko Đurić, ki že tri leta vodi dejavnost v okviru ŠŠD Igra na centralni šoli in podružnični šoli Nevlje.
V ekipni tekmi kamniških šol smo zmagali v postavi: Eva Šobar, 9. c, Anuša Pavlič, 7. b, Jan Šobar, 7. c, in Lenart Torkar, 6. b. Eva je zmagala tudi v absolutni konkurenci, njen brat Jan Šobar pa je bil tretji. Edina naša tekmovalka v kategoriji deklice od 6. do 9. razreda, Anuša Pavlič, je dosegla 5. mesto.

Ekipni zmagovalci (v igri posamezno in v dvojicah): Eva Šobar, Jan Šobar, Lenart Torkar in Anuša Pavlič.

V kategoriji učenk od 1. do 5. razreda je bilo prijavljenih 9 igralk, med katerimi so naše tri učenke osvojile prva tri mesta.  Na posnetku:  2. mesto  -  Hana Šetrajčič, 5. a, 1. mesto  -  Ema Cvek, 5. a, 2. mesto - Iva Tomašić.

Med fanti od 1. do 5. razreda so v konkurenci 21 tekmovalcev prav tako zmagali učenci OŠ Frana Albrehta.

Na posnetku: Jaka Rutar, 3. a, (5-8 mesto), Tim Berk Skok, 3. a, (2. mesto), Gašper Rifel, 5. Ne., (1. mesto), Miha Hribar, 5. Ne, (3. mesto),  Matevž Fefer, 5. Ne, (9. - 16. mesto).  Na tekmovanju so sodelovali  še  Nemanja Milojević, 5.a,  (5-8 mesto) in še Jaša Jan, Črt Zbičajnik ter Viktor Kacarski ( vsi v skupini  9-16 mesto).

Prepričljivo smo zmagali tudi v kategoriji fantje od 6. do 9. razreda, saj smo osvojili vseh prvih 5. mest.

Žan Rozoničnik. 7. a, (4. mesto), Rok Flerin, 8. c, (2. mesto),  Klemen Kranjec, 9. c, (1. mesto), Enej Sladič, 7. b, (3. mesto), Lenart Torkar, 6. b, (5. mesto). Na tekmovanju sta sodelovala še Aljaž Banko, 6. a, in Nik Mujanović, 8. a.

Tako smo si priborili številčen nastop na domžalskem področnem tekmovanju, kjer žal nekateri boljši učenci zaradi bolezni ali nogometnih priprav niso tekmovali.  Kljub temu smo dosegli  2. mesto na ekipnem tekmovanju šol, Eva Šobar je bila tretja v absolutni kategoriji deklic, Gašper Rifel pa je dosegel odlično drugo mesto v kategoriji dečki od 1. do 9. razreda.