Prireditev ob slovenskem kulturnem prazniku na PŠ Mekinje

V sredo, 7. februarja 2018, smo na podružnični šoli Mekinje dan pričeli kulturno. Na praznik smo se poklonili našemu velikemu umetniku Francetu Prešernu. Ta dan smo praznovali vsi, saj je bil to dan vseh, ki skupaj ustvarjamo in predstavljamo slovensko kulturo.

Najprej smo zapeli himno. Izvedeli smo veliko novega o Francetu Prešernu, učenci so se predstavili z recitacijami in deklamacijami njegovih pesmi – Povodni mož, Kam, Vrba, Lipica. Najstarejši učenci so nam uprizorili Turjaško Rozamundo, spoznali smo novodobno Urško. Slišali smo tudi pesmi o živalih, o veverici, uganke … Zazibali smo se tudi ob zvokih harmonike.

Na naši šoli ves čas gojimo kulturo in smo prav ponosni, da lahko pokažemo rezultate našega ustvarjanja in dokažemo, da se znamo kulturno obnašati.

Nekaj utrinkov