PRAZNIČNI ČAS NA PŠ TUNJICE

V Tunjicah se pripravljamo na božično – novoletne praznike.
Fotografije

Predpraznični čas smo polepšali s kulturnimi dogodki in drobnimi pozornostmi. Okrasili smo šolo, obiskali Lutkovno gledališče v Ljubljani in si ogledali predstavo Emil in detektivi.
decembra smo v goste povabili glasbenika Marjana Spruka, ki se nam je predstavil  s kitaro in kontrabasom. Slednjega so lahko preizkusili tudi učenci. Z njim je zaigral tudi ob petju našega pevskega zbora Škrjančki.
decembra smo pripravili novoletno prireditev, na kateri so otroci navdušili starše in druge gledalce s pesmijo Škrjančkov in začetnih učencev angleščine, plesom (ŠŠD igra), dramskima igrama »Kako je slonček Riki čakal gospo Zimo« ter »Babica Zima, kje si«. Po prireditvi smo skupaj s starši ustvarjali na delavnicah.
V četrtek so učenci skozi okna učilnice opazovali ptice v šolskem sadovnjaku in jih fotografirali. V dveh šolskih urah so opazili vrano, srako, detla, zeleno žolno, plavčka, brinovko, v ptičji hišici pa večinoma liščke in velike sinice. Jeseni pa je šolsko igrišče redno obiskovala kanja. Poglejte slike, če ne verjamete.
Fotografije

Jelka Vrhovnik