OBISK PESNIKA IN PISATELJA FERIJA LAINŠČKA

V četrtek, 1. decembra 2016, je učence 5., 6., 8. in 9. razreda obiskal slovenski pesnik in pisatelj Feri Lainšček. Učenci so se z njim srečali na kulturni prireditvi 3. šolsko uro. Program prireditve so pripravile učenke izbirnega predmeta Literarni klub, nastopili pa so tudi pevski zbor in ansambel pod vodstvom učitelja Marka Bračiča ter mladi kitarist Peter Mandelj Mejač. Feri Lainšček nam je v kratkem intervjuju pripovedoval o svojih pesniških začetkih, svoji mladosti in  o književnem ustvarjanju. Učence je navdušil s svojo dostopnostjo, zanimivim pripovedovanjem in seveda s svojimi pesmimi v interpretaciji učenk in pevskega zbora. Njegov obisk  sta omogočila Društvo slovenskih pisateljev in Javna agencija za knjigo v okviru projekta Povabimo besedo.

Kulturni prireditvi je sledil slavnosten prižig lučk na novoletni jelki, s katerim je tudi naša šola vstopila v veseli december.

Nekega jutra, ko se zdani
Ne bodi kot drugi