GOJC MED NAMI

V petek, 19. aprila, je naše učence obiskal Gojmir Lešnjak Gojc. Učenci so se na njegov obisk pripravili, saj so predhodno poslušali in se pogovarjali o disleksiji ob zgodbi deklice Lane.

Pa še nekaj vtisov učencev:

• Zanimivo je bilo videti igralca v živo.
  • Slišali smo, da možgani dislektika delujejo drugače kot možgani povprečnega človeka.
  • Lepo je bilo slišati,  kako je danes na spoštljiv način govoril o učiteljici, ki mu je zagrenila otroštvo.
  • Zanimivo je bilo, ko je povedal, da so mu disleksijo ugotovili šele pri dvajsetih letih. V stoletju, ko je bil on otrok, še niso poznali disleksije.
  • Pošalil se je o črkah b in d, p in q, ki dislektikom zaradi oblike delajo težave.
  • Gojc nam je povedal, da je bil tisti, ki si je izmislil abecedo, pravi bebec, ker veliki tiskani črki B in D imata trebušček obrnjena v isto smer, ampak tiskani črki b in d pa nimata trebuščka obrnjenega v isto smer. To dislektike zmoti.
  • Zanimivo je, da je bil učitelj slovenščine, čeprav je imel disleksijo.
  • Zanimiv je njegov način pomnjenja teksta. Gojc se posname in si posnetek večkrat predvaja, dokler si ga ne zapomni.
  • Besedila za predstave se nauči s poslušanjem posnetkov in hitreje kot ostali.
  • Gojc je kljub disleksiji postal uspešen igralec.
  • Všeč mi je bilo, da smo se lahko slikali z Gojcem.

Fotografije si lahko ogledate tukaj.