KORAK K SONČKU

V sredo, 16. 1. 2019, so se učenci 2. razreda udeležili delavnic na temo gibalne oviranosti in slepote. Srečali so se z go. Barbaro Šamperl, plesalko na vozičku. S pomočjo Društva študentov invalidov so učenci konkretno spoznavali različne pripomočke za slepe, preizkusili pa so se tudi na poligonu za slepe in v bocci.

Nekaj vtisov drugošolcev:

• Spoznali smo veliko novih stvari. Izvedeli smo, kako se počutijo slepi. Videli smo, kako lahko plešejo invalidi na vozičkih. (Lana)
  • Všeč mi je bilo, ko smo hodili kot slepi na poligonu. Ni me bilo strah, saj me je sošolka vodila. (Andraž)
  • Spoznali smo, da lahko tudi slepi igrajo raznorazne igre. Knjige berejo tako, da jih tipajo, začutijo pikice in razne oblike pri šivanih knjigah. Težko sem prepoznal sličice. (Ažbe)
  • Všeč so mi bila črna očala. Sošolka me je vodila po poligonu. Zaupala sem ji. Zanimiv mi je bil še Človek ne jezi se s pikicami. (Mia)
  • Zapomnila si bom plesalko na vozičku. Plesala je zelo lepo. (Živa)
  • Najbolj všeč mi je bilo v telovadnici. Zapomnil si bom poligon. (Luka)
  • Balinanje mi je bilo najboljše. Všeč so mi bile žogice za bocco. (Martin)