Novice

OKRASITEV SMREČICE NA ŠUTNI IN OBISK GALERIJE MIHA MALEŠA: PODRUŽNIČNA ŠOLA VRANJA PEČ

V petek, 30. 11. 2018, je na Šutni potekala tradicionalna okrasitev smrečic. Le-te so okrasili otroci iz vzgojno-izobraževalnih zavodov občine Kamnik. Na ta dogodek so se predhodno pripravljali tudi učenci in učenke podružnične šole Vranja Peč, saj so iz naravnih materialov izdelovali okraske, ki so jih nato obesili na eno izmed dvajsetih smrečic na Šutni.

Prav posebno vzdušje so pričarali učenci sami, ko so skupaj z učiteljicami ob smrečici zapeli božične pesmi. V prazničnih dneh ste lepo vabljeni na sprehod po pravljičnem Kamniku in na ogled okrašenih smrečic.

Okrasitvi smrečice in sprehodu po mestnem jedru Kamnika je sledil obisk Galerije Mihe Maleša, kjer smo si ob 100-letnici prve slovenske znamke ogledali razstavo Ivana Vavpotiča. Učenci in učenke so na delavnici, ki so nam jo pripravili v galeriji, razvijali ustvarjalnost ob izdelovanju svoje znamke. Ob pogledu na končne izdelke učencev si lahko marsikatero znamko predstavljamo na pismih, v katerih se skrivajo praznična voščila.