OBISK Z ZAVODA CIRIUS

V torek, 27. 11. 2018, so nas na PŠ Mekinje obiskali učenci od 6. do 9. razreda in učitelji, spremljevalci iz zavoda CIRIUS. Z njimi je prišla tudi ravnateljica zavoda, ga. Isabelle Morel Bera, srečanje pa je v prvem delu vodila ga. Veronika Banko. Predstavili so nam svoje življenje in delo na šoli v zavodu. Na začetku je bilo naše in njihove učence kar malo strah, kako se bo obisk odvijal, vendar smo zelo hitro ugotovili, da imamo podobne lastnosti in želje, in srečanje je preraslo v pravo druženje.

Četrtošolec Maks je po obisku razmišljal takole:

»Danes zjutraj sem v šolo prišel brez težav, ampak učenci s šole CIRIUS so imeli veliko težav pri vstopu v našo šolo, kajti takoj za vhodnimi vrati so stopnice. Postavili so jim klančino. Njim je to zelo težko in tudi meni bi bilo. Zelo sem hvaležen, da se mi v življenju ni zgodilo to, kar se je njim. Res ne razumem, zakaj smo na naši šoli tako tekmovalni (kdo bo prvi v koloni …), učencem iz CIRIUSA pa je največji cilj, da so normalni, kot drugi. Ljudje na svetu imajo najlepši odnos s tistimi ljudmi, ki so enaki kot oni. Ampak moramo sprejeti tudi druge, take kot so. Najbolj na svetu si želim biti zdrav, uspešen, pošten, srečen in zadovoljen z življenjem.«

Slike obiska zavoda Cirius

ŠE NEKAJ VTISOV NAŠIH UČENCEV:

• Hvaležna sem, da imam prijatelje in želim si, da bi vsi imeli prijatelje in dobro družbo. (Zala, 4. razred)
  • Želim si, da bi bili vsi ljudje na svetu srečni. S svojim življenjem sem zadovoljna. Srečna sem, da imam družino. MOJ CILJ JE POMAGATI. (Sergeja, 4. razred)
  • Hvaležen sem, ker lahko sam jem kosilo, ker se lahko igram in peš hodim v šolo. (Gašper, 4. razred)
  • Hvaležen sem za hrano, za družino ter za to, da nisem na vozičku in imam prijatelje. (Jakob Martin, 4. razred)
  • Zahvaljujem se, da se nisem rodila s telesno napako in upam, da bodo ljudje bolj spoštovali invalide. Ni važno, kakšen si, in ni važno, ali imaš bolezen ali ne, saj smo vsi ljudje. Že od nekdaj so se nekateri smejali invalidom, ampak jaz sem jim znova in znova povedala, naj se vprašajo, kako bi bilo, če bi bili oni invalidi. Ne vemo, kako težko jim je in ni se lepo norčevati. Oni ne morejo početi vsega, kar mi lahko. (Lara Marija, 4. razred)
  • Jaz lahko pišem, igram na inštrument, skratka, lahko delam čisto vse, a nekateri otroci tega ne morejo. Ne zato, ker ne bi hoteli, ampak zaradi svojih poškodb in bolezni nimajo te možnosti. Zelo sem hvaležna, da sem taka, kot sem. (Gaja, 4. razred)
  • Hvaležen sem, da nisem na vozičku. S svojim življenjem sem zadovoljen. Če si na vozičku, se hecajo s tabo in jaz si ne želim, da bi bil na vozičku. Oni ne morejo hoditi kot mi in si zelo želijo, da bi naredili vsaj nekaj korakov. (Miha, 4. razred)
  • Jaz lahko pišem, nekateri otroci in odrasli pa imajo s tem težave. Nekateri imajo tudi tremo pred govorjenjem. (Maša, 4. razred)