Novice

Lara Rozoničnik, ponovno zmagala na državnem tekmovanju mladih raziskovalcev, ZOTKS

14. maja 2018 je potekalo že  52. državno srečanje mladih raziskovalcev Slovenije. Na državno tekmovanje, ki je potekalo v Murski Soboti, se je  uvrstilo 225 učencev osnovnih šol in dijakov srednih šol, ki so svoje  raziskovalne naloge predstavili na 20-tih različnih področjih. Vsi avtorji so raziskovalne naloge predstavili in zagovarjali pred strokovnimi komisijami, ki imajo vsako leto zelo težko delo, saj so naloge iz leta v leto boljše ter zahtevnejše.

Iz Osnovne šole Frana Albrehta se je na državno tekmovanje pod mentorstvom učiteljice Tadeje Kilar uvrstila učenka 9.c razreda, Lara Rozoničnik. Lara je z inovativno in zahtevno raziskovalno nalogo z naslovom »Arhitektura je temelj vsake literature« na državnem tekmovanju zmagala in prejela zlato priznanje z odra. Svečana podelitev bo v začetku junija 2018 v Cankarjevem domu.
ŠL2017-18/Lara Rozoničnik - Arhitektura je temelj vsake literature.pdf