Gojmir Lešnjak Gojc na obisku

V okviru projekta Korak k sončku  že deveto leto seznanjam učence četrtih razredov z disleksijo. V omenjenih oddelkih specialna pedagoginja predstavi disleksijo preko zgodbe Kamaroni s parabajzovo omako in se z učenci pogovori o tej temi.Učenci četrtih razredov in učitelji so nato povabljeni na skupno srečanje s slovenskim filmskim, gledališkim in televizijskim igralcem Gojmirjem Lešnjakom Gojcem.

Spregovori jim o svojem soočanju z disleksijo in  o življenju igralca z disleksijo. Učenci  so zanj tudi tokrat skrbno pripravili vprašanja in zavzeto sledili njegovemu pripovedovanju. Nekaj njihovih vtisov si lahko preberete v nadaljevanju.
Ima disleksijo. V šoli so učiteljice mislile, da se nič ne trudi. (Brina)
Gojc je rekel, da ni znal brati in pisati in je postal učitelj slovenščine. (Nely)
Zelo mi je bilo všeč. Predvsem mi je bilo všeč takrat, ko je zaigral odlomek iz predstave Cucki. Zapomnila sem si, da je v Sloveniji 15000 Gojcev, se pravi dislektikov. (Anja)
Ko je Gojc hodil v šolo, niso veliko vedeli o disleksiji. (Pia)