ODBOJKA NA MIVKI 2019

V mesecu juniju je na igrišču za odbojko na mivki »Pod skalco« potekalo občinsko tekmovanje v omenjeni disciplini.

Našo šolo so zastopala dekleta:  Nika Kordič Zamljen, 8. c, Nika Zemljič, 8. a, Kim Osenar, 7. c, Sara Pestotnik, 7. a, Urša Manja Erman, 7. a, in Julija Blažič, 7. b;

in fantje: Miha Okorn, 8. b,  Enej Sladič,  8. b, Marcel Kotnik, 7. a, Nejc Okorn, 6. c, Domen Bičanič, 6. b,  in Urban Pate, 5. b.

PREDAVANJE ŠE VEDNO VOZIM – VENDAR NE HODIM: ZGODBA NAS JE PUSTILA ODPRTIH UST

Borut Pervanja

»Moja zgodba naj se ne ponavlja. Zato vedno poskrbi za varen prevoz domov.«

V torek, 11. 6. 2019, nas je v šoli obiskal gospod Borut Pervanja. V okviru gibanja »Še vedno vozim – vendar ne hodim« pripoveduje svojo življenjsko zgodbo. Zaradi prometne nesreče je že od devetnajstega leta na invalidskem vozičku, paraplegik. Svojo pretresljivo, a zelo poučno zgodbo je delil z vsemi učenci osmega in devetega razreda ter učitelji naše šole.

NARAVOSLOVNI DAN PŠ MEKINJE

V ponedeljek, 17. 6. 2019, smo se učenci in učitelji PŠ Mekinje, odpravili na naš zadnji naravoslovni dan v tem šolskem letu. Odšli smo v Piran. Tam smo si ogledali Akvarij in njegov živahni podvodni svet Jadranskega morja ter nekatere znamenitosti samega mesta (Tartinijev trg, Tartinijev spomenik, Tartinijeva hiša, Mestna hiša, Benečanka, cerkev sv. Jurija).