DRŽAVNO SREČANJE ŠANS 2019

V petek, 8. 3. 2019, smo se izbrani člani šolske vokalno-inštrumentalne zasedbe pod mentorstvom učitelja glasbene umetnosti Marka Bračiča udeležili državnega srečanja šolskih ansamblov ŠANS 2019 na OŠ Voličina, kjer smo se predstavili z dvema skladbama.

UČENCI PŠ MEKINJE PREGNALI ZIMO

V torek, 5.3.2019, nas je sonce odpeljalo po poti do naše telovadnice, kjer smo v društvenem domu v Mekinjah rajali in se zabavali. Skupina nadarjenih učencev z učiteljico Tamaro Bračič nas je pričakala in nam z različnimi igrami popestrila pustno dopoldne. Po poti nazaj smo razveselili krajane s pustno povorko. Dogajanje smo zaključili v šoli, kjer smo po razredih  pripovedovali vtise z rajanja. Nekaj prvošolcev je takole pripovedovalo:

Paraolimpijski športni dan

Učenci 5. razredov so se 20. 2. 2019 udeležili paraolimpijskega športnega dne v CIRIUS-u Kamnik. Predstavljeni so jim bili paraolimpijski športi, slišali pa so tudi življenjsko zgodbo športnika invalida. V telovadnici so se z vrstniki z gibalno oviranostjo preizkusili v paraolimpijskih športih (boccia, paranamizni tenis, global in odbojka sede).