MOJA NAJ NAJ KNJIGA 2017/18

V šolskem letu 2017/18 je svoj glas za najljubšo knjigo oddal kar 301 učenec. Med učenci, ki so glasovali, so učenci Literarnega kluba izžrebali tri, ki bodo prejeli simbolične nagrade, to so: Erna Žutić, 2. a, Nejc Kosirnik, 7. c, in Neža Strehar, 9. c.

Lestvica letošnjih naj naj knjig:

1. mesto: J. K. Rowling: HARRY POTTER (zbirka) (28 glasov)
  2. mesto: J. Davies: GARFIELD (zbirka stripov) (25 glasov)
  3. mesto: R. R. Russell: ZGUBA DNEVNIK (zbirka) (12 glasov)
  4. mesto: SOY LUNA (JAZ SEM LUNA) (11 glasov)
  5. mesto: S. Meyer: SOMRAK (zbirka) (10 glasov)
  6. mesto: R. Mead: VAMPIRSKA AKADEMIJA (zbirka) (10 glasov)
  7. mesto: J. Kinney: DNEVNIK NABRITEGA MULCA (9 glasov)
  8. mesto: R. Dahl: MATILDA (9 glasov)
  9. mesto: D. Pilkey: KAPITAN GATNIK (zbirka) (7 glasov)
  10. mesto: F. Simon: GROZNI GAŠPER (zbirka) (6 glasov)

Irena Milivojevič Kotnik, šolska knjižničarka

Lara Rozoničnik, ponovno zmagala na državnem tekmovanju mladih raziskovalcev, ZOTKS

14. maja 2018 je potekalo že  52. državno srečanje mladih raziskovalcev Slovenije. Na državno tekmovanje, ki je potekalo v Murski Soboti, se je  uvrstilo 225 učencev osnovnih šol in dijakov srednih šol, ki so svoje  raziskovalne naloge predstavili na 20-tih različnih področjih. Vsi avtorji so raziskovalne naloge predstavili in zagovarjali pred strokovnimi komisijami, ki imajo vsako leto zelo težko delo, saj so naloge iz leta v leto boljše ter zahtevnejše.

PROJEKT - STARŠI - PREOBRAZBA, sobota 19. maj

V okviru projekta Preobrazba boste imeli v letih 2018 in 2019 možnost brezplačne udeležbe na vrhunskih vzgojnih delavnicah v samostanu Mekinje v Kamniku.
To soboto, 19. maja 2018,  je na vrsti delavnica Težje teme v odnosih (še posebej jo priporočamoza starše otrok s posebnimi potrebami, svetovalne delavce, pedagoginje, specialne pedagoginje...)
Tisti, ki delate v šolah dobite potrdilo o udeležbi.