PETOŠOLCI IN KOLESARSKI IZPIT

Kot vsako leto, nas je tudi letos, poleg ostalih dogodivščin, čakalo tudi opravljanje kolesarskega izpita. Smo že dovolj odgovorni, radi se vozimo s kolesom, zato menim, da je pravi čas za opravljanje te naloge. Vendar menim, da je prav, da se najprej poučimo o prometnih predpisih, se preizkusimo v kolesarskih spretnostih, opravimo izpit, šele nato pa se samostojno vozimo s kolesom. Nikoli pa ne smemo pozabiti na kolesarsko čelado.

Zotkini talenti 2018, Lara Rozoničnik

Lara Rozoničnik je v Gallusovi dvorani Cankarjevega doma prejela zlato priznanje z odra ZOTKINI TALENTI 2018

V soboto, 9. junija 2018, so se na prireditvi ZOTKINI TALENTI 2018 zbrali najboljši učenci iz osnovnih in srednjih šol, ki so tekmovali in merili svoje znanje na različnih tekmovanjih ZOTKS, v šolskem letu 2017/2018. Prireditev je letos poteka pod častnim pokroviteljstvom prof. dr. Józsefa Györkösa, direktorja Javne agencije za raziskovalno dejavnost RS (ARRS). Letošnjo prireditev je vodil še vedno aktualni državni prvak v citiranju števila PI, Nik Škrlec.

Obisk gospoda Mira Krištofiča

V šoli nas je obiskal g. Miro Krištofič. Star je 96 let. Pred 90.leti je hodil v mekinjsko šolo. Takrat so bili tukaj trije razredi. Imel je slabe ocene, a je želel postati nekaj posebnega. Potrudil se je in nadaljeval šolanje v Kamniku, nato na gimnaziji v Ljubljani. Takrat se je začela 2.svetovna vojna. Peš je bežal v Zagreb, a tam so bili Nemci. Vrnil se je v Ljubljano, nato pa s kolesom v Kamnik. Bil je tudi 18 mesecev v zaporu v Italiji. Ker je bil priden študent, je študij medicine hitro zaključil. Postal je zdravnik, služboval pa je večinoma v Mariboru. Upokojil se je pred 36.leti. Ves čas skrbi za gibanje in zdravo življenje.