DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ ASTRONOMIJE

Foto:  Comet NEAT (C/ 2002 V1) Anton Špenko

Letos mineva 100 let od ustanovitve Mednarodne astronomske zveze (IAU), 70 let od ustanovitve društva matematikov, fizikov in astronomov Slovenije (DMFA), 50 let od prvega pristanka človeške posadke na Luni in 10 let od prvega tekmovanja iz astronomije za slovenske osnovno- in srednješolce. Učenci naše šole se tekmovanja udeležujemo že vsa leta. Na letošnjem, ki je potekalo 12. januarja na gimnaziji Šentvid, je Matic Hrabar iz 9. c osvojil srebrno priznanje. Čestitamo.

KULTURNA PRIREDITEV

V četrtek, 7. 2. 2019, dan pred slovenskim kulturnim praznikom, je v šolski dvorani naše šole potekala prireditev, s katero smo se poklonili pesniku Francetu Prešernu.

DELOVNA SOBOTA: EKO DAN

Deževno sobotno dopoldne, 2. februarja 2019, smo učenci in učitelji preživeli v šoli. Običajen pouk smo zamenjali za ustvarjalne in športne delavnice, poskuse in usvajanje praktičnih veščin. Rdeča nit letošnjega Eko dne je bila toplota, ki smo jo obravnavali iz zornih kotov različnih ved in predmetnih področij.

(Več slik si lahko ogledate, če kliknete na zgornjo sliko.)

VPIS V 1. RAZRED

• Koga vpisujemo v 1. razred?

Na podlagi 45. člena Zakona o osnovni šoli (Uradni list RS, 81/2006, 102/2007) morate starši v 1. razred osnovne šole vpisati otroke, ki bodo v koledarskem letu, v katerem bodo začeli obiskovati šolo, dopolnili starost 6 let.

Februarja 2019 bomo torej v 1. razred za šol. leto 2019/20 vpisovali vse otroke, ki so rojeni med 1. 1. 2013 in 31. 12. 2013.