Novice

NA DRŽAVNEM TEKMOVANJE IZ KEMIJSKEGA POSKUSA ZA OSNOVNOŠOLCE »SKOZI MAVRICO KEMIJSKIH SPREMEMB« ZLATO IN DVE SREBRNI PRIZNANJI

V sredo, 29. 11. 2017, se je na Gimnaziji Moste odvijalo državno tekmovanje
iz kemijskega poskusa za osnovnošolce z naslovom »Skozi mavrico kemijskih
sprememb«. Glavni namen tekmovanja je bil spodbujanje veselja do
eksperimentiranja ter izmenjave idej med učenci in mentorji. Na tekmovanje
se je prijavilo več kot 114 učencev in 34 mentorjev s 43 kemijskimi poskusi. Strokovna žirija je na podlagi videoposnetkov in opisov poskusov izbrala 20 najboljši, ki so se v sredo predstavili na državnem tekmovanju. Našo šolo so zastopali:

Anže Mošnik in Klemen Kranjec s poskusom Bromtimolova mavrica

(https://www.youtube.com/watch?v=tNR82WGl8uc&feature=youtu.be),

Rebeka Parkelj, Manca Burja in Filip Ferlež s poskusom Barvni stolp

(https://www.youtube.com/watch?v=EJlLnZAAJ7c&feature=youtu.be),

Ela Urankar in Manca Ozimek s poskusom Čarobni napitki

(https://www.youtube.com/watch?v=H-hfHOW6fWQ),

ter mentorici Tanja Bervar in Danica Mati Djuraki.

Anže in Klemen sta z mentorico Tanjo Bervar zasedla 3. mesto in dobila zlato priznanje, drugi dve skupini pa sta prejeli srebrni priznanji.

Letos smo za tekmovanje iz kemijskega poskusa v oktobru razvili kar pet poskusov. Ker smo na državno tekmovanje lahko prijavili le tri poskuse, smo pred zimskimi počitnicami izvedli šolsko tekmovanje.

Naravoslovni tabor 7.r - CŠOD Soča Tolmin

...utrinki

4. dan na naravoslovnem taboru

Danes je četrti in predzadnji dan, ki ga preživljamo tu v Tolminu. Če ste že prebrali že prejšnje objave veste kaj se je zgodilo prejšnje dni, jaz pa vam bom opisal kako smo lokostrelili in plezali ter kako smo z učiteljem Edijem obiskali Nemško kostnico, o tem pa kasneje.

Dobrodelni novoletni sejem 2017

Na svetu je mnogo dobrih ljudi

in mnogo velikih otrok

in toliko malih neznatnih stvari

in toliko dobrih rok.

Kajetan Kovič

VABIMO

Vas, da se nam pridružite

na božično-novoletni prireditvi in sejmu,

ki bo v četrtek, 14. decembra 2017, ob 17. uri

v športni dvorani OŠ Frana Albrehta Kamnik.

Veselimo se srečanja z vami!

OBVESTILO O SPREMEMBI TRANSAKCIJSKEGA RAČUNA ŠOLE

Spoštovani starši!

Obveščamo vas, da bo imela šola s 1. decembrom 2017 nov transakcijski račun (TRR) s številko 0110 0600 0056 477.

Po tem datumu plačevanje preko starega računa ne bo več mogoče.

Zato vas obveščamo, da pri pračevanju obveznosti do šole po 1. decembru 2017 obvezno uporabite novo številko računa.

Hvala za razumevanje.

DRUŽINSKA BRALNA ZNAČKA BRANJE JE ISKANJE - ZGODBA V BARVI IN OBLIKI

V petek, 17. novembra, na rojstni dan Frana Albrehta, je popoldne na naši šoli potekala delavnica Zgodba v barvi in obliki, prvi dogodek na naši šoli v okviru družinske bralne značke Branje je iskanje. Družine, ki so nas obiskale, so najprej prisluhnile knjižničarki Tadeji Česen Šink, ki je povedala pravljico Jabolčni kralj, nato pa so ob zvokih glasbe pod mentorstvom Rosane Kleindienst likovno ustvarjale. Zadovoljni z udeležbo in ustvarjalnim vzdušjem se že veselimo naslednjega dogodka.