Zaključil se je drugi mednarodni likovni in literarni natečaj naše šole. Tema letošnjega natečaja je bila »Pogled«

Prejeli smo veliko literarnih in likovnih izdelkov, predvsem iz Slovenije, pa tudi iz Italije, Madžarske, Makedonije, Nemčije in Hrvaške.

Učenci so tekmovali v treh starostnih kategorijah. V prvi so bili izdelki učencev starih od 5 do 9 let,  drugi od 10 do 12 ter v tretji od 13 do 16 let. 

Tri najboljše likovne izdelke iz vsake starostne kategorije je izbrala komisija po naslednjih kriterijih:

  • izvirnost likovnega motiva,
  • doslednost likovne tehnike,
  • vsebinska povezanost likovnega dela z razpisano temo,
  • duhovitost, sporočilnost in edinstvenost likovnega dela in
  • izvirna zapolnitev likovnega formata.

 

Pri literarnem natečaju smo izbirali najboljšo pesem in prozo. Tri najboljše literarne izdelke iz vsake starostne kategorije je izbrala komisija po naslednjih kriterijih:

  • izvirnost, duhovitost pesniškega dela,
  • povezanost dela z razpisano temo,
  • jezikovna spretnost,
  • izražanje lastnih občutkov, pogledov, izkušenj in
  • ustreznost glede na starostno skupino (besedišče, metrična shema).

 

NAGRAJENCI LIKOVNEGA NATEČAJA »POGLED«

KATEGORIJA 1:

1. MESTO

GAŠPER STRAJNAR (8 let)

OŠ VRHOVCI

mentorica: NATAŠA GOLEC

 

2. MESTO

SANJA LIKAR (7 let)

OŠ COL

mentorica: VERONIKA TIHELJ BAJC

 

3. MESTO

TADEJA ROZMAN (8 let)

OŠ MILANA MAJCNA ŠENTJAŽ

mentorica: NADA JAZBEC

 

KATEGORIJA 2:

1. MESTO

LUCIJA ŽUVELA (12 let)

OŠ MILANA ŠUŠTARŠIČA

mentorica: MARIJA MUNEC

 

2. MESTO

LARISA VREČAR (11 let)

OŠ MARIJE VERE

mentorica: SONJA ŽMAVC

 

3. MESTO

BRINA GAŠPARIČ (11 let)

OŠ TOMA BREJCA

mentorica: VESNA KROPIVŠEK

 

KATEGORIJA 3:

1. MESTO

KORL ŽELEZNIKAR (14 let)

OŠ FRANA ALBREHTA KAMNIK

mentorica: ANAMARIJA ERČULJ

 

2. MESTO

SARA ŠAHINOVIČ (14 let)

OŠ MEDVODE

mentorica: MOJCA PINTAR

 

3. MESTO

ŽIVA KOSTIĆ KRIŽNIČ (14 let)

OŠ FRANA ERJAVCA NOVA GORICA

mentorica: GORDANA ŠTUCIN

 

POSEBNO PRIZNANJE:

OŠ 27. JULIJ

učenci:

TIM SMOLNIKAR (19)

ROBERT BUGARI GJINI (19)

ELJA BEGULIČ (12)

MARK SANCHEZ (8)

DANI KABASHI (14)

SONJA TROBEVŠEK (21)

JASMIN GORINJAC (19)

 

mentorice:

ANDREJA JANEŽIČ

SILVA ROKOVIČ

BISERKA VOLASKO OCEPEK

 

 

Nagrajenci LITERARNEGA NATEČAJA:

PRVA KATEGORIJA (pesem)

  1. mesto: Neža Terčič, OŠ Simona Jenka, mentorica Tjaša Zupanič
  2. mesto: Ema Škof, OŠ Vrhovci, mentorica Nataša Golec
  3. mesto: Urška Kušar, OŠ Vrhovci, mentorica Nataša Golec

 

PRVA KATEGORIJA (proza)

  1. mesto: Nika Praznik, OŠ Frana Metelka, mentorica Nuša Keglovič
  2. mesto: Lucija Oven, OŠ Vrhovci, mentorica Nataša Golec
  3. mesto: Nena Čoga, OŠ Vrhovci, mentorica Nataša Golec

 

DRUGA KATEGORIJA (pesem)

  1. mesto: Hana Mikuž, OŠ Col, mentorica Svetlana Bušen
  2. mesto: Nika Kordič Zamljen, OŠ Frana Albrehta, mentorica Tadeja Kilar
  3. mesto: Eva Lemut, OŠ Col, mentorica Svetlana Bušen

 

DRUGA KATEGORIJA (proza)

  1. mesto: Ema Bernot, OŠ Frana Albrehta, mentorica Tadeja Kilar
  2. mesto: Grega Grabnar, OŠ Ledina, mentorica Zdenka Ožinger Hrovat
  3. mesto: Gaja Kobetič, OŠ Rodica, mentorica Jana Stančič

 

TRETJA KATEGORIJA (pesem)

  1. mesto: Rok Hrustel, OŠ Petrovče, mentorica Špela Vadlan Jaušovec
  2. mesto: Jure Avsec, OŠ Zadobrova, mentor Robi Povirk
  3. mesto: Adele Čebokelj, OŠ Col, mentorica Svetlana Bušen

 

TRETJA KATEGORIJA (proza)

  1. mesto: Anja Vrenjak, OŠ Preserje pri Radomljah, mentorica Nataša Cotman
  2. Ana Tomašič, OŠ Frana Albrehta, mentorica Tadeja Kilar
  3. mesto: Nika Kuzma, OŠ Komandanta Staneta, mentorica Nataša Podhostnik

Vsem sodelujočim učencem in njihovim mentorjem se zahvaljujemo za sodelovanje in še enkrat iskreno čestitamo vsem nagrajencem in prejemnikom posebnega priznanja.

High Quality Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration FCT