PREDSTAVITEV PROJEKTA POPESTRIMO ŠOLO 2017-2021

Z veseljem in ponosom vas obveščamo, da je naša šola pridobila možnost za izvedbo projekta Popestrimo šolo 2017-2021.
Projekt  sofinancirata Republika Slovenija (Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport) in  Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.

OPIS AKTIVNOSTI ZA LETO 2016-17.pdf
PRIJAVNICA.pdf

Namen projekta je razvoj inovativnih učnih okolij v okviru katerih se ustvarijo možnosti za razvoj kompetenc učencev, ključnih za kakovostno učenje in življenje.

V skladu s tem smo zasnovali  sedem vsebinsko bogatih tematskih sklopov aktivnosti, ki učencem prinašajo možnosti za razvoj kompetence učenja učenja, ustvarjalnega in raziskovalnega mišljenja, ustvarjalnosti, inovativnosti, podjetništva, karierne orientacije, razvoju jezikovno-bralnih, socialnih in čustvenih kompetenc ter v teh nalogah podprejo tudi strokovne delavce.

1. tematski sklop: UČIM SE UČITI
Za več veselja do učenja in spretnosti učinkovitega učenja.

2. tematski sklop: USTVARJALCI NA PLAN!
Za razvoj raznolikih ustvarjalnih spretnosti in ustvarjalno  preživljanje  prostega časa.

3. tematski sklop: VEŠ KDO SI IN ZAKAJ SI POKLICAN/A?
Za spoznavanje sebe,  svojih potencialov, želja, ciljev, za boljšo samopodobo in več zaupanja vase.

4. tematski sklop: JAZ, TI, MI, VSI
Za razvijanje spretnosti dobre komunikacije, sodelovanja in dobrih medsebojnih odnosov.

5. tematski sklop: BESEDA ZA BESEDO - KNJIGA
Za porast veselja do branja, boljše razumevanje ter izražanje.

6. tematski sklop: TRENING USTVARJALNEGA MIŠLJENJA
Prinaša sveže priložnosti za razvoj ustvarjalnega mišljenja, ustvarjalnosti, inovativnosti in podjetništva.

7. tematski sklop: OPOLNOMOČENI ZA OSEBNI IN PROFESIONALNI RAZVOJ

Prinaša podporo in pomoč strokovnim delavcem šole.

V okviru projekta v letih 2017 do 2021 se bodo učenci od 1. do 9. razreda na šoli lahko vključili v različne dodatne brezplačne aktivnosti, ki bodo obogatile pouk, obšolske in počitniške dejavnosti. Vzgojno-izobraževalne aktivnosti bodo prilagojene starostni stopnji in se bodo posvečale  individualnim potrebam, primanjkljajem in nadarjenostim učencev. Izvajale se bodo individualno in skupinsko, v času pred in po pouku ali v času prostih ur ter v času počitnic.

V opisu aktivnosti za leto 2016/17 si lahko ogledate, kam se lahko vključite v maju in juniju ter v času počitnic.

Vse informacije v zvezi z aktivnostmi (urniki in program) in dogajanjem v okviru projekta  bodo objavljene na spletni strani šole pod rubriko Popestrimo šolo 2017-2021.

Dodatne informacije pa lahko dobite tudi pri izvajalki tega programa, pedagoginji Rosani Kleindienst (Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate., 040 838 570).