BOŽIČNO-NOVOLETNA PRIREDITEV

Skupaj bomo delili nekaj tega čudežnega prahu na božično-novoletni prireditvi, ki jo bomo pripravili v četrtek, 20. 12. 2018, ob 17.00 v športni dvorani.

Kulturno prireditev bo dopolnila še dobrodelna razstava izdelkov učencev naše šole.

Pridite in skupaj z nami delite najlepše božične želje!

Učenci in zaposleni OŠ Frana Albrehta

TABOR V TOLMINU

Učenci 7. razreda bodo ta teden preživeli v CŠOD Soča v Tolminu.

Prvi dan je za nami, učenci so dobro razpoloženi, v domu se počutijo že kar domače. Nekateri danes obiskali Tolminski muzej, drugi pa so začutili gozd na drugačen način (doživljajska pedagogika) in si ogledali nemško kostnico. Tretja skupina je odšla do najstarejšega tulipanovca v Sloveniji in si ogledala domski vivarij, kjer so si najpogumnejši dali za vrat kačo.

Fotografije:

TEKMOVANJE IZ KEMIJSKIH POSKUSOV

V torek, 27. novembra 2018, je na Gimnaziji Moste potekalo šesto državno tekmovanje iz kemijskih poskusov. Sodelovali smo s tremi ekipami, ki so osvojile dve srebrni in eno zlato priznanje.

OBISK Z ZAVODA CIRIUS

V torek, 27. 11. 2018, so nas na PŠ Mekinje obiskali učenci od 6. do 9. razreda in učitelji, spremljevalci iz zavoda CIRIUS. Z njimi je prišla tudi ravnateljica zavoda, ga. Isabelle Morel Bera, srečanje pa je v prvem delu vodila ga. Veronika Banko. Predstavili so nam svoje življenje in delo na šoli v zavodu. Na začetku je bilo naše in njihove učence kar malo strah, kako se bo obisk odvijal, vendar smo zelo hitro ugotovili, da imamo podobne lastnosti in želje, in srečanje je preraslo v pravo druženje.

PRAZNIČNI PRIŽIG LUČK

Prazničnemu decembru naproti smo tudi letos pohiteli s slavnostnim prižigom lučk na čudovitem smaragdnozelenem božičnem drevescu. Prireditev je minila ob zvokih skrivnostne glasbe, ki so jo spremljale prijazne, lepe in plemenite besede. V soju prazničnih luči bo Osnovna šola Frana Albrehta žarela še ves najlepši mesec leta.